Według najnowszych statystyk prawie 60% Polaków nadal korzysta z usług nielegalnych bukmacherów. Mimo wszystko, to wynik o kilkadziesiąt procent niższy od tego sprzed roku!

60% Polaków nadal gra u nielegalnych bukmacherów!
60% Polaków nadal gra u nielegalnych bukmacherów!

Ustawa hazardowa 2017 zmieniła w Polsce bardzo wiele. Obecnie tylko podmioty z licencją mogą prowadzić działalność bukmacherską w naszym kraju. Takie zezwolenia wydawane są na okres sześciu lat, a podmiotem za nie odpowiedzialnym jest Ministerstwo Finansów.

Na chwilę obecną mamy 14 internetowych buków działających zgodnie z prawem i prawie tyle samo podmiotów z zezwoleniami na przyjmowanie zakładów w punktach naziemnych.

Mimo że obroty polskiej branży bukmacherskiej przekroczyły w roku 2018 aż 5 miliardów złotych, nadal to dwa razy mniej od marek, które oferują zakłady w Polsce zupełnie nielegalnie.

Trudno przewidywać, jak będzie wyglądała sytuacja w tej kwestii w przyszłym roku czy w nieco dalszej przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że coraz więcej osób będzie decydowało się przejść do firm działających na mocy licencji Ministerstwa Finansów.

Polacy mają więcej pieniędzy, więcej przeznaczają na rozrywkę, a więc także na gry” – mówi cytowany przez „Rzeczpospolitą” Łukasz Borkowski ze Stowarzyszenia „Graj Legalnie”. „Ponadto część graczy, którzy do tej pory korzystali z usług bukmacherów nielegalnych w naszym kraju, wybiera teraz tych z legalnych” – dodaje.

Jeżeli do tej pory nie założyliście jeszcze konta u legalnego bukmachera, być może właśnie dzisiaj powinniście to zmienić. Wiele firm branżowych w Polsce umożliwia nawet obstawianie bez podatku!


Totalbet zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak obstawiać esport z bonusem w Etoto?
Następny artykułKonkurs bukmacherski na typowanie Premier League
Nie mam ulubionego bukmachera. Cały czas łudzę się, że kiedyś powstanie taki idealny, który pod każdym względem będzie mi się podobał. Zobaczymy, czy kiedyś nadejdzie taki dzień :)