Bukmacher forBET swoją działalność w Polsce rozpoczynał niedawno, bo w 2016 roku i nie miał przy tym łatwo – przede wszystkim ze względu na dużą konkurencję, często z kilkunastoletnim stażem i bardzo bogatą ofertą. Udało mu się jednak przebić, a obecnie jest w zdecydowanej czołówce polskich operatorów, przede wszystkim ze względu na bardzo szeroką ofertę dyscyplin i wydarzeń sportowych. Na tle innych wyróżnia go szybkie reagowanie na potrzeby rynku oraz działania konkurencji – jego wynikiem jest wprowadzenie usługi gier karcianych, stanowiącej odpowiedź na analogiczne, choć jednocześnie nieco inne ofertowo i technicznie Betgames u buka STS. Czym są gry karciane i dlaczego warto się nimi zainteresować? Jakie gry można typować w ramach usługi?

Gry karciane w forBET - przegląd usługi bukmachera
Gry karciane w forBET – przegląd usługi bukmachera

Wprowadzenie do gier karcianych forBET – czym jest ta usługa?

Forbet TVbet daje nam dostęp do typowania symulacji gier karcianych – rozgrywanych na żywo i prowadzonych przez prawdziwego krupiera (zazwyczaj płci żeńskiej), a nie algorytm komputerowy (jak chociażby w przypadku wirtualnych rozgrywek, które często porównuje się do tej usługi). Całość ma bardzo dynamiczny charakter – jedno rozdanie trwa tutaj maksymalnie kilka minut. Oto kilka faktów, które trzeba wiedzieć na temat samej usługi:

 • Korzysta ona z konta w głównym serwisie forBET oraz jego salda.
 • Rozgrywa się na żywo, a można do niej dołączyć 24 godziny na dobę, dowolnego dnia tygodnia.
 • Dostarcza ją zewnętrzny podmiot, TVBet, a po stronie forBET jest jedynie typowanie – jest to gwarantem uczciwości całego procesu.
 • Usługi nie można porównywać z kasynem – nie gramy tu w gry karciane, a jedynie obserwujemy przebieg ich symulacji. Do nas należy tylko typowanie.
STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Przekrój oferty wewnątrz usługi gier karcianych

W ramach usługi gier karcianych w tym momencie znaleźć możemy pokera, wojnę oraz blackjacka. Każda z nich rządzi się, naturalnie, swoimi zasadami, również jeśli chodzi o opcje bukmacherskie. Wszystko przedstawiamy dokładnie poniżej.

Wojna w grach karcianych forBET

Wojna jest grą karcianą, która cechuje się zdecydowanie najprostszymi zasadami i rozgrywa się bardzo szybko. Bierze w niej udział jeden wirtualny gracz oraz krupier. Na pierwszym etapie jedna karta przyznawana jest graczowi – na drugim z kolei krupierowi. Po pokazaniu się obu kart następuje ich porównanie – gracz z wyższą kartą wygrywa, przy czym istnieje możliwość remisu. Wtedy dochodzi do wojny, która jest jednym z rezultatów.

Jeśli chodzi o typowanie, możemy w nim postawić na standardowy model 1X2 (wskazać zwycięzcę lub wojnę), albo też wskazać na konkretną kartę, która pojawi się na stole w nadchodzącym etapie.

Blackjack w grach karcianych forBET

Blackjack jest grą karcianą, która cieszy się olbrzymią popularnością, a która na ten moment oferowana jest (w świecie bukmacherskim) wyłącznie przez forBET. W rozdaniu bierze udział dwóch graczy, przy czym obaj na start otrzymują po dwie karty. Każda z kart ma ustaloną wartość – dla tych od 2-10 jest ona odzwierciedleniem numeru widniejącego na nim, as to jeden punkt, walet to dwa, dama to trzy, a król to cztery. Zadaniem graczy jest zbliżenie się wartością ich kart do 21, przy konieczności posiadania przynajmniej 17 punktów przez każdego z nich. Wygrywa ten, kto będzie bliżej.

Liczba etapów w jednym rozdaniu zależy od przebiegu całej rozgrywki i spełnienia przynajmniej jednego warunku z poniższych (spełnienie = koniec rozdania). Jeżeli nie zostanie spełniony, krupier przejdzie do kolejnego etapu, każdemu z graczy przyznając jedną dodatkową kartę. Do warunków należą:

 • Posiadanie 17 punktów lub więcej przez każdego z graczy.
 • Bust, czyli przekroczenie liczby 21 – automatycznie dyskwalifikuje gracza, któremu się przydarzy.
 • „Złoty punkt”, pojawiający się tylko w pierwszej rundzie, zakładający dwa asy w pierwszym rozdaniu.
 • Typować możemy zwycięzcę, remis, albo też sposób rozstrzygnięcia rozdania – liczbę punktów gracza, który wygra (17 – 21), liczbę kart gracza, który wygra (2 – 5), ale też chociażby wystąpienie lub brak wystąpienia busta.
Gdzie są karty online w Forbet?
Gdzie są karty online w Forbet?

Poker w grach karcianych forBET

W pokerze, który tutaj jest rozgrywany na zasadach Texas Hold’em, mamy do czynienia z pojedynkiem sześciu graczy, którzy muszą ułożyć jeden pięciokartowy układ (ich pełna lista dostępna jest na oficjalnej stronie bukmachera) z siedmiu w sumie im danych kart (dwie spośród których są unikalne, pięć – wspólne dla wszystkich). Ten, kto ułoży najsilniejszy wygrywa. Całość została podzielona na cztery etapy:

 • Każdy z sześciu graczy otrzymuje po dwie karty unikalne dla niego.
 • Krupier ustawia trzy pierwsze karty wspólne na stole – można już układać pierwsze układy (każdy ma pięć kart wymaganych do tego).
 • Krupier dokłada czwartą kartę wspólną.
 • Krupier dokłada piątą kartę wspólną.

Typowanie jest równie proste, co wszystkie zasady pokera. Możemy postawić na dwie opcje: wygraną konkretnego z sześciu graczy, albo też zwycięstwo konkretnego układu. W tym pierwszym przypadku nie ma znaczenia układ, jakim wygra dany gracz – w drugim z kolei bez znaczenia jest gracz, który ułoży zwycięski i wytypowany przez nas układ.


Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak obstawiać zakłady 1X2?
Następny artykułNajbezpieczniejsze wakacje na prywatnej wyspie
Nie mam ulubionego bukmachera. Cały czas łudzę się, że kiedyś powstanie taki idealny, który pod każdym względem będzie mi się podobał. Zobaczymy, czy kiedyś nadejdzie taki dzień :)