Zakłady bukmacherskie cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego skoro dostarcza to tyle wrażeń i emocji. Natomiast należy pamiętać aby obstawiać tylko z legalnego źródła. Dlatego dzisiaj przedstawimy wam jak rozróżniać legalnych od nielegalnych bukmacherów. Zapraszamy!

Różnice między legalnymi a nielegalnymi bukmacherami

Jakie są różnice między legalnym a nielegalnym bukiem

Pierwszą taką różnicą między obydwoma jest taka, że legalny bukmacher odprowadza podatki do urzędu skarbowego. Legalny bukmacher także zabezpiecza wasze dane osobę przed potencjalnymi przeciekami. Grając u nielegalnego bukmachera narażasz się tym samym na olbrzymie kary finansowe, a te są bardzo dotkliwe. W dodatku spora część graczy która typuje u nielegalnych bukmacherów nie zdaje sobie sprawy, że mogą ich w łatwy sposób oszukać, po prostu nie wypłacając wygranej. Tak więc, czy jest to sens grać u takiego buka? Tym samym narażać siebie na niepotrzebne kary finansowe oraz stres z tym związany.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Jak wielu bukmacherów może nam oferować legalne zakłady?

W tym momencie licencje od ministerstwa finansów na możliwość robienia zakładów wzajemnych uzyskało 17 legalnych bukmacherów. Między innymi są to Betclic, STS czy Fortuna. Konkurencja na Polskim rynku bukmacherskim stale rośnie co bardzo powinno ucieszyć graczy, ponieważ prawo konkurencji jest jedno, jeśli chcesz mieć największą liczbę klientów to musisz ich jakoś do siebie przekonać. Tak więc, z pewnością typerzy mogą liczyć na nowe promocje ze strony legalnych bukmacherów. Ogólnie rzecz biorąc nielegalnych bukmacherów w Polsce jest tak dużo, ponieważ uzyskanie licencji bukmacherskiej od ministerstwa finansów nie jest takie proste. To bardzo żmudny i czasochłonny proces który w większości przypadków kończył się nie powodzeniem. Tak więc, życzymy firmą które właśnie starają się o licencje wszystkiego dobrego i sporo cierpliwości.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Zmiana według ustawy dla bukmacherów

W 2017 roku znowelizowano ustawę dotyczącą zakładów bukmacherskich. Po przez tą zmianę firmy muszą spełniać odpowiednie warunki na proponowanie zakładów. W pierwszej kolejności według tej ustawy bukmacher musi mieć zarejestrowaną firmę w Polsce oraz musi posiadać kapitał w wysokości 2 mln złotych. Nie wszystkie firmy mogą spełnić takowe warunki, tak więc stąd pojawiły się nielegalne firmy bukmacherskie. Byli i tacy którzy po prostu zamknęli swoje firmy i nie próbowali dalej „pracować na czarno”. Ci którzy się utrzymali na rynku nielegalnie postanowili także poprzenosić swoje działalności do krajów gdzie podatki są bardzo niskie i nielegalnie oferować zakłady w Polsce. Oczywiści takie firmy nawet nie starały się o uzyskanie odpowiedniej licencji od ministerstwa finansów.

Poprzedni artykułNa co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera?
Następny artykułCo powinien wiedzieć każdy początkujący typer?